BOYA RENKLERİ

Boya badana, hem dekorasyon açısından hem de temizlik açısından önemlidir. Yeni bir renk ile evinizde bambaşka bir etki yaratabilirsiniz. Etkinin olumsuz olmaması için boya renkleri seçiminin doğru bir şekilde yapılmış olması gerekir. Aksi takdirde tekrar bu işlemleri yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.  Doğru bir renk seçimi ile kendinizi daha rahat ve pozitif hissedebileceğiniz bir ev ortamı yaratabilirsiniz. Evinizin bütün odalarında değişikliğe gidecekseniz, o odaların konseptine göre renk seçimleri yapmalısınız. Örnek vermek gerekirse sürekli çalıştığınız bir odada yorucu ve uykunuzu getirebilecek renklerin tercih edilmemesi gerekir.

 

Evler İçin En Uygun Duvar Boyası Renkleri Nasıl Seçilebilir

Bütçe konusu belki de en çok sınırlayan faktör olmaktadır. Bütün odalarda farklı bir renk seçimi, ödeyeceğiniz ücreti katlayacaktır. Zevklerinizden fedakarlık yapmak istemiyorsanız, bütün odalar yerine belirli odaları öncelikli boyatarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Elinizde yeterli bütçe tekrar oluştuğunda da kalan yerleri boyatabilirsiniz. Ekonomik sorunları çözüme kavuşturduktan sonra renk kataloğunu elinize alabilirsiniz. Mat, parlak, saten ve yarı parlak boyalar bulunmaktadır. Zevkinize ve duvardaki duruşlarına göre seçim yapabilirsiniz. Çocuklu evler için renk ne olursa olsun kolay silinebilir, leke tutmayan boyalar tercih edilmelidir.

 

Boya renkleri kuruduktan sonra yaklaşık 2 ton kadar koyulaşabilmektedir. Karışım yapılarak elde edilen boyalarda, küçük bir alanda denenip sonucun gözlenmesi tavsiye edilir. Evinizde sürekli değişiklik yapmayı seviyorsanız nötr tonlardaki renkleri tercih edebilirsiniz. Nötr renkler birçok mobilya ile uyum sağlayacaktır. Koyu renklerin bakımı açık renklere göre daha zorludur çünkü koyu renkler canlılıklarını daha çabuk kaybeder. Aynı zamanda koyu renkler ısı ve ışığı daha çok absorbe edecektir.

 

Kataloglardan renk seçimi sağlıklı bir seçim olmayabilir. Kağıt üzerindeki renk ile duvardaki renk arasında farklılıklar olacaktır. Büyük ve geniş odalardaki renk, küçük odalara uygulandığında da aynı etkiyi göstermeyebilir.  Uzun süre kullanacağınız bir boya badana işlemi için kaliteli bir işçilik gerekir. Boya badana işlemlerinde ekstra ücret ödememek için kendiniz yapmak isteyebilirsiniz ancak bu konuda tecrübesiz iseniz mükemmel bir görüntü yakalayamayabilirsiniz. Hatalı yapılan boyamalar işlemlerin tekrarlanmasını gerektireceğinden daha pahalıya mal olacaktır. Uygun fiyatlı boyama hizmetlerimizden faydalanarak, kaliteli bir işçilik satın alabilirsiniz. Boya renkleri seçiminizi yaptıktan sonra alacağınız profesyonel hizmetin tadını uzun yıllar çıkarabilirsiniz.

Hizmetlerimizden Bazıları
Firmamız Tarafından Yapılan Diğer Hizmetler