DIŞ CEPHE BOYALARI

Eviniz hakkında ilk izlenimleri, dış cephedeki unsurlar oluşturacaktır. Evinizin iç güzelliğini vurgulamak için dış cephede de aynı kaliteye sahip olmanız gerekir. Dış cephe boyaları ve dış cephe boyaması, iç cepheye göre daha çok dikkat gerektirir. Bireylerin kendi başların bu işlemi gerçekleştirmeleri hem zaman hem de kalite açısından dezavantajlı olacaktır. Kaliteli hizmetine güvendiğiniz bir firma ile bu işlemi gerçekleştirmeniz daha uygundur. Firmamızın uygun fiyatlı hizmetleri ile aradığınız profesyonelliğe ulaşabilirsiniz. Evinizin yeni ve estetik bir dış görünüşe sahip olması için abartı ücretler ödemenize gerek kalmayacak.

Dış cephe boyamalarını etkileyen çok fazla faktör bulunduğu için sürecin aksayabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Hava şartları boya işlemine elverişli olmadığı durumlarda devam sağlanamayacağından birkaç günlük sarkmalar oluşabilir. Boyama sırasında rüzgarın olması ya da hiç olmaması, iskelelerin kurulması, açık renkler ile çalışıldığında hataların gizlenmesi zaman harcayan işlemlerdir. Kullanılan boyaların dış cepheye uygun olması süreci kolaylaştıracağından ötürü boya seçimlerinin doğru bir şekilde yapılması gerekir.

Dış Cephe Boya Seçiminde Dikkat Edilecek Unsurlar

Dış cephe boyaları, hava değişikliklerine doğrudan maruz kalacağından dayanıklı olmalıdır. Çatlama, dökülme, kabarma gibi problemler oluşturmamalıdır. Ekstrem hava şartlarının yaşandığı bir bölgede ikamet ediyorsanız, yüksek su itici özelliğine sahip boyalar tercih etmelisiniz. Tıpkı insan cildi gibi binaların da nefes almaları önemlidir. Seçtiğiniz boyanın su buharı geçirgenliğine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bu tarz boyalar binaların nefes almasını sağlayacaktır. Estetik bir görüntü için örtücülüğü yüksek olan boyalar kullanılmalıdır.

Dış cephe boyaları uzun süre kullanılacağı için solmama özelliğine sahip olmalıdır. Aksi takdirde sık aralıklarla yenilenmesi gerekebilir. Aşırı nemli bölgelerde yaşıyorsanız, suya dayanıklı boyalar kullanmalısınız. Aşrı güneş alan bölgelerde ise boyanın güneşe karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat edilmelidir. İçeriğinde UV koruyucu katkı maddeleri bulunan boyalar tercih edilebilir. Sıcak iklimler için koyu renkler tavsiye edilmemektedir. Isıyı absorbe edeceklerinden, sıcak yaz günlerinde evinizi daha sıcak hale getirecektir. Boya yapılacak yüzeylerde hatalar bulunuyor ise grenli boyalar kullanabilirsiniz. Böylece hatalar kolaylıkla gizlenebilecektir. Boyalarda yosun, küf ve mantar oluşmaması için önleyici maddeleri içerisinde bulundurduğundan emin olunuz.

Hizmetlerimizden Bazıları
Firmamız Tarafından Yapılan Diğer Hizmetler